عنوان بلبرینگ پارس تامین پرشین

بلبرینگ

نکات قابل بررسی در مورد بلبرینگهای شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق

در این نوع بلبرینگ ها ، در هر رینگ یک شیار عمیق دایرهای با شعاعی برابر با شعاع ساچمه وجود دارد. به خاطر وجود همین شیار و ایجاد سطح تماس بالا بین ساچمه ها و رینگها، این نوع بلبرینگ ها توان تحمل بارهای شعاعی زیاد به همراه نیروهای محوری را دارند  نحوه مونتاژ ساچمه ها بین رینگها را نشان میدهد.

 لازم به ذکر است اندازه و تعداد ساچمه ها توسط معادلات مربوط و با توجه به الاستیسیته رینگها محاسبه میگردد. پس از قرارگیری تمامی ساچمه ها، رینگ داخلی را در موقعیت هم مرکز با رینگ خارجی قرار میدهیم، سپس ساچمه ها را در فضای بین رینگها با فواصل مساوی مرتب میکنیم، در این حالت میتوان قفسه را روی ساچمه ها مونتاژ نمود.

اکثرأ در بلبرینگ های شیار عمیق از قفسه های دو تکه استفاده میشود، این قفسه ها معمولا از پرسکاری ورق فولادی یا برنجی ساخته میشوند. نیمه های قفسه از دو طرف در بلبرینگ قرار گرفته و توسط پرچ یا خم کردن لبه های اضافی خار مانند روی آنها به هم متصل میگردند.

در برخی موارد از قفس های پلاستیکی نیز استفاده میشود. در نمونه های پلاستیکی، لب های نگهدارنده قابل انعطافی تعبیه شده که به همین جهت براحتی و با فشار می توان آن را داخل بلبرینگ و ساچمه ها چفت کرد. در بلبرینگ هایی که کاربرد ویژه داشته باشند از قفسه های یکپارچه ای مشابه قفسه های دو تکه پرسی که ساچمه ها را ثابت میکنند .

بدلیل توانایی بارهای شعاعی و محوری اصطحکاک کم و توانایی تحمل سرعتهای بالا بلبرینگ شیار عمیق کاربرد گسترده ایی در صنایع مختلف پیدا کرده اند .

بلبرینگ های شیار عمیق دو ردیفه نیز قابلیت تحمل بارهای خمشی را نیز دارند .